sestdiena, 2011. gada 21. maijs

Maijs

Jau maijs pienācis, bet nav īsti bijis laika kaut ko sarakstīt, tad nu mēģināšu atcerēties.
Noslēdzām Eiropas mēnesi un iesākām Galīsijas tradīciju aktivitātes ar spēlēm un izglītojošo daļu, informatīvo piesitienu bērnu izglītošanai. Maija koku uztaisījām ar ziediem, pavasara iestāšanos atzīmējot - tradīcija.
Nogāju 32km Camino de Santiago ar Marco, tā iepatikās, ka ir vēlme katru nedēļas nogali noiet līdz 100km un saņemt sertifikātu, jautri brīžiem bez norādēm ar sauli, lietu, zibeni un miglu, dabas skaistums no rītiem īpaši – neatkārtojams, tā pa īstam var sabaudīt vietējo ikdienu, mazos ciemiņus, dzīvo dabu.
Ciemiņi – LV zieds beidzot pie manis bija ieradies, super, super priecīga biju satikties beidzot ar savējiem, saēdos biezpienu ar lociņiem, rupjmaizi, kārumiņu mjam, vērtības. Lai gan bija jāstrādā izbaudījām daudz jaukus brīžus un apskatījām daudz skaistu vietu, Lugo, Vigo, Castro, Castrelo, Baiona, Cies salas man jau bija otrā vizīte šoreiz apskatot kreiso krastu. Maniem ciemiņiem bija tā laime ar manu darbavietu izbaudīt vienu izbraucienu uz Lugo, pa īstam iejusties visā tajā ko es daru. Laiks mūs patiešām lutināja, kaut gan bija sasolīts lietus vētras. Meitenes pagaršoja gandrīz visu tradicionālo ko iespējams pie mums baudīt, churros, pulpo, orujo, calimocho, clara, tarta de Santiago, empanada, liquor de miel, de cafe, tetilla, tapas.
Jautras bija naktis ar dejām mūsmājās visu deju ritmos, ballīte churrucā līdz 7 rītā un kārtīgas dejas līdz slapjām drēbēm, ne kā spāņi tikai stāv un sūc tikai savus dzērienus, beidzot iepazinos ar vietējo galīsieti, izrādās kaimiņš, mani puiši jau sāka satraukties, kā nekā lielie brāļi, pēc kā tik ļoti biju vienmēr ilgojusies. Un pie tam abi iemīlējušies tagad – mani lielie mačo, redz, ka šiem ar sirdis salauztas.
Tagad mazliet skumji un tāds mieriņš, kad manas mīļās dāmas aizbrauca, pamazām ieeju ikdienas darbos, šodien mums bija foto izstāde Punto Xoven un charla ar interesentiem, beigās atnāca tikai mūsu Portugāles draugi, noskatījāmies Eiropas - Itālijas video parunājām pasmējāmies par tradīcijām un lietiņām, kas pietrūkst un gājām aliņu iedzert.
Vasara nu ir klāt, bikini sezona, visi peldas un bauda sauli, es vēl joprojām ūdenī neesmu ielīdusi, bet nūdistu pludmalē gan šodien iemaldījos.
Jautrītes - trīnītes.

Brāļu mīlestība

Maija ziedu koks ar latviešu ziedu.

Nezināju, ka mans Marco tik kautrīgs, gājām Itālijas draudzenei zeķes pirkt, bija nepieciešama mana palīdzība un šis sarka un bālēja Corte Ingles pārdevēju priekšā, bet beigās līgavas zeķes nopirkām hahahaha.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru